bps-rp.pun.pl

Bayside Polski Serwer Role Play


#1 2009-06-22 18:47:58

John_Polack

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 21
Punktów :   

Zasady RP

Zasady RP


Można to ująć w jednym zdaniu:
Cytat
"RP to wszystko co można zrobić w prawdziwym życiu"

Ale to nie wystarcza, ponieważ dużo graczy nie wie co tak naprawdę można zrobić a czego nie można przez gry, filmy, itp... Dlatego tez trzeba ustalić co jest RP a co nie, bo wiele graczy chce grac RP ale nie wie jak. Dlaczego? Ponieważ nie ma żadnego wyraźnego źródła zasad RP na forum.

Bron i jej użycie
Ważną zasadą przy wyciąganiu i chowaniu broni jest pisanie na /ja skąd ją wyciągamy i dokąd chowamy, ponieważ przy wyciąganiu po prostu pojawia się znikąd bez animacji w dłoni a przy chowaniu znika.
Strzelanie do innych graczy za byle co jest non-rp, ponieważ w RL broń jest używana tylko w poważnych sytuacjach. Np: nie strzelamy do nikogo za obrazę nas.
Także strzelanie do policji mającej przewagę liczebną jest non-rp.

Napady
Napady na miejsca publiczne i graczy przebywających w nich są non-rp.

Wulgarny jezyk
Używanie wulgarnego języka w co drugim zdaniu jest zabronione, ponieważ tak mówią tylko idioci a nie dla takich osób ten serwer istnieje.
Normalni ludzie używają przekleństw tylko w wielkim stresie i nerwach - i tylko w takich sytuacjach jest to dozwolone.

/ja
Komenda /ja służy do pokazania czynności którą wykonujemy gdy nie jest pokazana za pomocą animacji.
Np: Gdy łowimy ryby musimy napisać na /ja co robimy bo nie widać tego gdy wpiszemy /zlap, ale nie możemy napisać
"/ja łowi ryby", bo taka komenda nie ma sensu, musimy dokładnie napisać czynność którą wykonujemy, np:
"/ja nakłada przynętę i zarzuca wędkę" lecz przed tym musimy napisać skąd tę przynętę wyjmujemy, itp...


/do
Komenda /do służy do pokazania czegoś co nie dotyczy żadnej postaci.
Np: "/do Pada deszcz" "/do Na ziemi leży moneta" "/do W bagażniku znajduje się wędka"

tzw. Terminator
Gdy dostaniemy kulkę w ciało to nie padamy na ziemie tylko np: biegniemy lub strzelamy dalej - to jest non-rp.
Bo w RL czujemy ból i nie możemy już niczego zrobić jak paść na ziemie i czekać na pomoc.

Zatargi z policją
Tak jak w prawdziwym życiu łamanie prawa jest karalne. Jeżeli to zostaje w naturalnym porządku to także powinno się zachować realność zachowania w takiej sytuacji. Wykroczenia, ściganie przez policję na serwerze RP nie polega na tym kto kogo złapie lecz na tym jak kto odegra ową akcję. Delikatnie mówiąc niezbyt mądrym zachowaniem jest uciekanie na siłę robiąc przy tym masowe non RP. Zalecane podczas zatargów z policją jest stosowanie się do regulaminu, a nie do własnych odczuć.

Codzienne życie
Odgrywając zwykła, ogólną i życiową akcję na serwerze zawsze staramy się to robić tak jak robimy to na prawdę. Niestety nie którzy gdy się im tego nie da na tacy to będą robić to całkiem inaczej. Ogólna akcja RP na serwerze odwzorowującą nasze codzienne życie powinna pod każdym względem odpowiadać temu jak się zachowujemy. Głupstwem na duża skalę jest tłumaczenie się ze swoich czynów ogólnie uznawanych za non RP wizerunkiem ludzi umysłowo chorych bądź cierpiącym na inne psychiczne schorzenia. Nie zależenie jaki charakter ma tworzona przez nas postać. Zawsze staramy się zachowywać jak "normalny" człowiek. Całkowite odbieganie od tej normy jest uznawane jako brak wychowania.

Kupowanie licencji
Zanim wsiądziemy do jakiegokolwiek pojazdu, musimy mieć na to licencje. Takową licencję możemy wyrobić w urzędzie. Po podejściu do urzędnika rozmawiamy dostojnym oraz urzędowym językiem, a nie jak gangster z miasta. W urzędzie, nie wpychamy się w kolejkę, nie obrażamy pracowników, nie używamy wulgaryzmów.

Sprzedaż broni oraz narkotyków
Na większości polskich serwerów Role Play, diler broni lub narkotyków biega za każdym napotkanym przechodniem, oraz pyta się czy chce "klamkę" lub coś do samoobrony. Niestety w prawdziwym życiu takiej sytuacji nie spotkamy. Dlatego u nas na serwerze też to nie będzie tolerowane. Jeżeli chcesz komuś sprzedać nielegalny towar, musi to być zaufana osoba, którą dobrze znasz.


Jeśli czegoś brakuje to proszę napisać na PW.
Trudno jest napisać wszystko w kilka dni, więc liczę na współpracę z graczami przy tworzeniu źródła zasad RP naszego serwera.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bloodcraft.pun.pl www.panorama.pun.pl www.lubelscypartyzanciasg.pun.pl www.ridersi.pun.pl www.bakowyt2.pun.pl